Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tasovice

Obec Tasovice leží asi 10 km východně od okresní města Znojma. Nachází se na rozhraní dvou geologických celků:  Českého masívu a Karpatské soustavy.

U mostu je nadmořská výška hladiny řeky Dyje 200 m. Tasovice jsou zemědělskou obcí, průmysl je omezen na kamenolom a pískovnu.

Historie

Historie obce mluví o dávnověkém osídlení, o čemž svědčí archeologické nálezy. O původu názvu Tasovice existují pouze domněnky v souvislosti se znojemským rychtářem Tasso, nebo odvozením od jména Tas (staršina, vladyka).

Psaná historie obce začíná datem 12. července 1234, kdy král Václav I. uvádí v listině obce Tasovice. Roku 1402 obdrželi tasovičtí majitelé vinic tak zvaný „Glejt vinařů“. Přestože byla obec v období čtyř staletí osídlena německými obyvateli, potvrzují historické doklady, že původní obyvatelstvo bylo české.

V roce 1945 je obec osídlovaná občany hlavně z moravského Slovácka, dále volyňskými Čechy ze SSSR a reemigranty z Rumunska.

Stavební vývoj probíhal rovněž postupně a nepravidelně. Nová výstavba začala až v 60. letech 20. století formou rodinných domů. Dominanty obce tvoří kostel na návrší, kostel na náměstí, objekt fary a na náměstí budova obecního úřadu.

Památky


Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
Ranně barokní stavba z druhé poloviny 17. století, věž - pohledová dominanta obce.

Sousoší
Panny Marie, sv. Šebestiána a sv. Jana Nepomuckého na náměstí - pozdně barokní sochařská práce z roku 1736.

Kostel Klementa Maria Hofbauera
Vybudovaný na místě jeho rodného domku, který byl postaven v roce 1933  a slavnostně posvěcen.

Fara
Pozdně barokní - ranně klasicistní stavba z doby kolem roku 1780.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.tasovice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA