Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bory

Turistické zajímavosti

Přírodní památka Mrázkova louka
Byla vyhlášena státní přírodní rezervací v roce 1949. Jsme rádi, že se nám podařilo získat díky laskavosti paní Berty Mrázkové, zástupci rodiny vlastníka pozemku, originály dokladů o přípravě a vlastním vyhlášení louky za chráněné území. Mrázkova louka je nejstarší chráněné území přírody na Velkomeziříčsku. Najdeme ji u silnice mezi lesy v katastru Horní Bory. Má výměru 0,52 ha.

Důvodem vyhlášení ochrany bylo zachování biotopu podmáčené rašelinné louky se vzácnými druhy rostlin.

Přírodní památka Rasůveň
Vyhlášena na základě návrhu ZO ČSOP Bory ONV ve Žďáře nad Sázavou dne 13. 4. 1989. Jde o poslední zbytek lesa s původní dřevinnou skladbou pralesního typu se zachovalým bylinným podrostem. Rozkládá se na ploše 25,64 ha. Toto území navrhoval k ochraně již prof. Zlatník v padesátých letech.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.bory.cz/, kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA