Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skorotice

Obec se nachází na východním úpatí Českomoravské vrchoviny, 4 km východně od Nedvědice  a tvoří ji dvě části, část Skorotice (381 m) a část Chlébské o průměrné nadmořské výšce 470 m nad mořem.

Okolí obce tvoří Nedvědická vrchovina (Sýkoř 702 m), bohatě zalesněná, velmi členitá část s typickými vysokými hřbety a hlubokými údolími.

Dominantou Skorotic je obdélníková náves se šindelem krytou kapličkou Panny Marie, státem chráněnou kulturní památkou, která zde údajně stávala už ve 14. století a budovou bývalé školy z roku 1895.

Turistické zajímavosti
Ve Chlébském jsou státem chráněnou kulturní památkou dřevěné roubené stavby č. p. 2 a 6 a stavba bývalého mlýna v dolní části obce. Kaple sv. Jana Křtitele je z roku 1872.

V okolí se nachází několik turistických zajímavostí jako například:
- "Přírodní rezervace Údolí Chlébského potoka" s hojným výskytem bledule jarní
- "Státní hrad Pernštejn"
- "Krytý trámový most v Černvíru"

V nejbližším okolí se nachází obec Nedvědice s dopravním spojením od Brna a obec Ujčov. Obcí s rozšířenou působností je Bystřice nad Pernštejnem.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecskorotice.eud.cz/, kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA