Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sklené nad Oslavou

Obec se nachází 15 km severně od Velkého Meziříčí a 18 km jihovýchodně od Žďáru nad Sázavou. Je obklopena lesy a vodními plochami - rybníky. Největší je Sklenský.

Je to známá houbařská a rekreační oblast. Je zde 52 chat. V obci je 93 popisných čísel, z toho je 65 trvale obydlených a zbytek tvoří chalupáři. Je zde obchod se smíšeným zbožím a motorest. Za nákupy a zdravotními službami obyvatelé chodí do 7 km vzdáleného Křižanova a děti navštěvují školu v nedalekých Borech.

V obci je železniční zastávka na trati Brno - Havlíčkův Brod. Obec má zpracovaná územní plán, kde bude současně řešena dopravní situace obchvatem obce.

Dominantou obce je kaple sv. Panny Marie. Panna Marie je také hlavní patronkou obce a na její svátek se každoročně vždy první červnovou neděli koná v obci pouť.

Čerpáno ze stránek obce http://www.nasemorava.cz/obcedetail.asp?id=245, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA