Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Křoví

Historie
První písemná zmínka o Křoví se váže k roku 1371, kdy páni Janové z Meziříčí vesnici prodali Vojlavovi z Křižinkova.

Ale Krzowe, (jak se tehdy psalo), existovalo nezjištěné dříve. Od roku 1378 bylo několikrát prodáno až se nakonec v 16. století dostalo pod vrchnost náměšťskou, a tam také zůstalo.

Název Křoví vznikl pravděpodobně od množství keřů a houští, které se zde v dávných dobách osídlování nacházelo. V 18. století se podle historických dovolání v okolí naší obce objevovala tzv. kutiště, která sloužila k těžbě železných rud.

Samostatná obec Křoví byla zřízena roku 1867 odloučením od Velké Bíteše a pro svůj svérázný vývoj si získala jakési mimořádné výsadní postavení u pozdějšího soudního okresu. V roce 1981 byla obec Křoví proti vůli občanů přidělena k Velké Bíteši a v roce 1990 se odloučila a stala se opět samostatnou.

Na sklonku 19. století bylo v křoví 72 domů a 575 obyvatel. V roce 1930 to bylo 120 domů, ale jen 503 obyvatel.

K 1. 1. 2007 je v obci Křoví evidováno 209 domů a 519 obyvatel. Z toho: 256 mužů a 263 žen.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obec-krovi.cz/, kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA