Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Věžná

Obec se nachází v chráněném území Svratecké hornatiny v Českomoravské vrchovině v nadmořské výšce 485 m. Leží 10 km jižně od Bystřice nad Pernštejnem v malebné krajině, obklopené lesy s výhledem na hrad Pernštejn, který se jeví hluboko pod ní. Krajina okolo přímo vybízí k rekreaci.

Rozprostírá se v údolí a kolem přítoků říčky Nedvědičky. Severně přes kopec v lokalitě Na rybníkách (kdysi tam byl rybník) se v r. 2002 dostavěl nový rybník, který byl už v létě doslova obležen rekreanty. Je umístěn na závětrné straně, takže tam nefouká vítr a kolem roste plno hřibů. Autobusové spojení je jak přímo z Brna, tak i z opačné strany od Žďáru nad Sázavou, Svratky a Bystřice nad Pernštejnem.

Železniční spojení obstarává historická trať Stará Tišnovka, spojující Brno, Tišnov a Žďár nad Sázavou. Nádraží je 1,5 km z návsi.

První písemná zmínka o obci je z r. 1376. Svůj název dostala zřejmě podle strážní tvrze s kamennou věží, která měla stávat na Hradském kopci. Vždy náležela k pernštejnskému panství. Dominantou obce je kostel sv. Martina, původně stavěný koncem 14. století.

Místními částmi jsou obce Jabloňov a Pernštejnské Janovice.

Čerpáno z oficiálních stránko obce http://www.nasemorava.cz/obcedetail.asp?id=331, kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA