Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sulkovec

Sulkovec náležel ve 14. stol. pánům z Kunštátu, ale roku 1459 jej prodala Žofka z Kunštátu Janovi z Pernštejna. V držení rodu Pernštejnů zůstal až do konce 16. stol., kdy přešel zpátky pánům z Kunštátu. Velice utrpěl zdejší kraj za třicetileté války.

Uprostřed Sulkovce stojí kostel sv. Havla. V 17. stol. zde byla pouze kaple. Nynější kostel nechal vystavět roku 1782 kunštátský pán Jan Theodor svobodný pán Imbsen. Roku 1782 přestoupilo ve farnosti mnoho lidí k helvétskému vyznání, hlavně zásluhou učitele Tomáše Jurena.

V roce 1720 byla v obci vystavěna dřevěná škola. Od roku 1887 působí v obci spolek dobrovolných hasičů. Sulkovec má svou samosprávu od roku 1990. V současné době obyvatel v obci ubývá, mladí lidé se stěhují do měst za prací.

Sulkovec leží v II. pásmu hygienické ochrany vodárenské nádrže Vír, což omezuje místní podnikatelské aktivity i možnosti rekreace. Zemědělskou činnost zde provozuje společnost Sulpo a soukromí zemědělci, kteří hospodaří ve ztížených horských podmínkách.

V obci je sportovní areál, tělocvična, obecní knihovna i veřejně přístupný internet.

Čerpáno ze stránek obce http://sulkovec.e-vysocina.cz/web/vysocina/generovano//obec000075.html, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA