Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sazomín

Obec se nachází 7 km jihovýchodním směrem od Žďáru nad Sázavou a leží v nadmořské výšce 530 m n. m. na obou březích říčky Oslavy.

Byla založena roku 1296 Janem z Meziříčí. Od roku 1568 byl hejtmanem klášterního panství rytíř Havel ze Sazomína, jehož znakem byla šedá vlčí hlava na modrém štítě. Obec bývala vždy zemědělskou usedlostí, dodnes na svých pozemcích samostatně hospodaří soukromí zemědělci. Od roku 1990 je Sazomín obcí se samostatnou působností, ve které byly vybudovány veškeré inženýrské sítě.

Na návsi se nachází stará zvonička, kulturní dům, hostinec u Zaječího běhu, prodejna smíšeného zboží a budova bývalé školy (dnes slouží k podnikatelským účelům).

V okolí jsou hluboké lesy skýtající možnost houbaření a sběru lesních plodů. Koupání je možné v nedaleké přehradě u Ostrova nad Oslavou.

Čerpáno ze stránek obce http://www.nasemorava.cz/obcedetail.asp?id=257, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA