Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Měřín

Současnost
V současné době má Měřín 589 domů a 1910 obyvatel. Je rozdělen na několik částí a ulic: Horní konec, Zabrána, Zarybník, Dolní konec, Pustina a ulice - Jihlavská, Brněnská, Poštovní, Zahradní, U Hřbitova, U Hřiště, Otínská, Ve Vrbí, Černická, Růžová, Na Nivech, Pod Dálnicí, Družstevní, Zarybník, Nová. V posledních letech se obec ještě víc rozrostla. Kromě družstevní i státní výstavby dominuje výstavba soukromá.

Část Pustina je již stavebně skoro s městečkem spojena. Měřín má pravidelné autobusové spojení s Brnem, Jihlavou, Žďárem nad Sázavou, dobrou vybavenost obchodní sítě a služeb. Je zde zastoupen průmysl dřevařský, textilní a část obyvatelstva pracuje v zemědělství. Pracovní příležitosti jsou ale v poslední době značně omezené. Valná část lidí dojíždí za prací do blízkých průmyslových center.

Turistické zajímavosti
Okolí městečka je velmi pěkné. Hezká je procházka podél Černického potoka Valchou, výstup z Blatin na Dědkovskou horu 694 m vysokou, odkud je pěkný rozhled do kraje. Rájem houbařů jsou lesy od Měřína směrem ke Kameničce, k Řehořovu a k Jamnému. Malebná jsou také údolí při Balince a dalších potocích, lákají hladiny rybníků, kopečky, osamělé lesíky a vrchy, takže i turisté si přijdou na své.

Ať přijíždíte do Měřína z kterékoliv strany, již z dálky vás vítá dominanta kostela sv. Jana Křtitele s vysokou věží a románským portálem z 12. století. Nejstarší část městečka se rozkládá po obou stranách silnice a kolem kostela.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecmerin.cz/, kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA