Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Popůvky

Obec Popůvky se rozkládá západně od Brna pod lesy Bobravské vrchoviny. Rozloha katastru obce je 7,5 km2, z toho 4,3 km2 lesů. V 214 domech žije 690 obyvatel, v severní i jižní části se nacházejí rozsáhlé chatové oblasti - 410 objektů. Starší částí obce protéká Popůvský potok. Augšperský potok napájí dva rybníky s celkovou rozlohou 14 ha.

Středem obce vede trasa dálnice D1, což má negativní vliv na životní prostředí (hlučnost, znečišťování podzemních vod). Dostupnost obce je výjezdem z dálnice na 182. nebo 190. km, nebo ze silnice č. 602, z Brna městskou hromadnou dopravou, autobusy č. 401 a č. 402. V obci je rovněž zastávka autobusových spojů z Brna, Velké Bíteše a Rosic. První písemné zprávy o obci jsou z roku 1349. Byla ve vlastnictví robné šlechty. Rod vladyků z Popůvek měl i svůj znak. Později se obec stala součástí panství rosického a posléze samostatného statku Troubsko. Vrchnosti patříval v obci panský dvůr, lesy, pole, rybníky.

Významným popůveckým rodákem je Wilhelm Puttik, lesní inženýr a speleolog, (1856 - 1929), který se proslavil ve Slovinsku svými výzkumy krasových jevů, zvláště podzemních toků řek. Pamětní deska tohoto badatele byla r. 1999 odhalena na škole v Popůvkách.

Dnešní Popůvky mohou návštěvníkům nabídnout rekreační zázemí rozsáhlých lesů, kde je rovněž umístěn areál Masarykova okruhu na styku katastrů Popůvek, Ostrovačic a Brna -Žebětína. Návštěvníci obce se mohou v letních měsících osvěžit koupelí v rybnících. K dispozici jsou pro ně také prostory hřiště TJ Sokol.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.popuvky.cz/index.html, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA