Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rozdrojovice

Ves je jedním z dobrých výchozích míst pro procházky kolem Brněnské přehrady, do přírodního parku Podkomorské lesy nebo do obory nad přehradou k tajuplnému poutnímu místu U tří křížů.

Počet obyvatel: 610 obyvatel

Nadmořská výška: 304 m n. m.

Současnost

Občanská vybavenost:
Autobusová doprava s pravidelnými intervaly v denních i nočních hodinách do Brna-Bystrce k MHD a do města Kuřimi. Základní škola s moderním vybavením. Dobře vedený obchod s potravinami a nápoji na náměstí. Zemní plyn, vodovod, elektřina, dešťová kanalizace (v plánu zahájení realizace projektu splaškové kanalizace).

Restaurační a ubytovací kapacity v obci:
• Hotel Atlantis na okraje obce nabízí ubytovací kapacitu 93 lůžek, 27 přistýlek v 50 pokojích. Komplexní ubytovací služby s kvalitní restaurací (130 hostů), snack barem, bazénem, tenisovými kurty, kuželnou i minigolfovým hřištěm. Ideální prostředí pro odpočinek i skupinové akce a školení.
• Hostinec u Helánů na náměstí čepuje vždy dobře vychlazené pivo a nabízí i drobné pochutiny k zakousnutí. V prostorách sálu se koná většina obecních akcí, plesů a zábav.
• Restaurace Karolinka laděná v loveckém duchu, nabízí teplá i studená jídla po celý den, dobré pivo a posezení na letní zahrádce.

Kulturní vyžití:
Mimo jiné obec Rozdrojovice pořádá každoročně Obecní ples, Mladé hody, oslavy k různým příležitostem nebo výročí. Blízkost rekreační oblasti Brněnská přehrada zaručuje i vyžití v rámci této lokality např. Brno - město uprostřed Evropy - festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří nebo každoroční soutěžní ohňostroje Ignis Brunensis na vodní hladině a podobně.

Výstavba rodinných domů:
Obec podporuje výstavbu nových rodinných domů soukromých investorů i firem.

Historie obce
Obec Rozdrojovice se rozkládá na severozápadním okraji města Brna, v rekreační oblasti Brněnská přehrada. Ves se připomíná již ve 14. století pod jménem Jezdrojovice. Od vzniku hradu Veveří jsou součástí hradního panství. Rozdrojovický velkostatek míval různý rozsah. Již ve 14. století k němu mimo jiné patřily vsi Rozdrojovice, Hlinka, Habeš a Lán v Žebětíně. Před obecní školou je umístěna bysta T. G. Masaryka, na návsi stojí čtyřboká kaplička a pomník padlým.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.rozdrojovice.cz/ , na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA