Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová Ves

Území patří k nejstarším kulturním oblastem, dávnověké osídlení je doloženo nálezy z doby paleolitu, neolitu, z doby železné i bronzové. První písemná zpráva o založení obce Nová Ves pochází z roku 1547. Katastrální zemí má rozlohu 11,55km2. Obec má 725 obyvatel a je zemědělského charakteru. Leží v nadmořské výšce 280 m na vyvýšenině mezi řekami Jihlava a Oslava na rozhraní Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

Povodí řeky Oslavy je přírodním parkem prameniště pitné vody zvané Beran a Svatá voda, kvalita vody je pravidelně sledována a je na velmi dobré úrovni. Pramen Svaté vody má dle pověstí snad i léčivé účinky. Obcí prochází Energetická cyklotrasa z Ivančic, Oslavan směrem na Biskoupky, Senorady a dál do kraje Vysočina.

Na návsi blízko opraveného obecního úřadu stojí památník obětem obou světových válek.

V parku přímo proti Školnímu sportovnímu areálu stojí barokní socha sv. Jana Nepomuckého od novoveského kameníka Mayera.

Největším podnikem v obci je Pooslaví družstvo Nová Ves, které hospodaří na pozemcích nejen naší obce, ale i dalších obcí. Družstvo vlastní mimo jiné i vlastní porážku prasat a v lednu letošního roku uvedlo do provozu jeden z nejmodernějších kravínů v ČR, kde je volně ustájeno na 340 dojnic. V areálu zemědělského družstva má také sídlo firma MKZ, jež se zabývá výrobou nástaveb nákladních a dodávkových automobilů a firma Baumann. V obci pak působí i několik dalších podnikatelských subjektů jako Kovoúpravna, Energo 1, pneuservis, autodoprava a další.

Občanská vybavenost je v obci kompletní tzn. základní škola s družinou, mateřskou školou se školní kuchyní a vývařovnou pro důchodce. V obci máme velmi dobře zavedenou knihovnu. V celém kraji je známé pohostinství U Slavíků s vyhlášenou kuchyní, kulturní místností a letní zahrádkou. Máme potravinářské obchody, obchod s drogistickým zbožím a elektro. V minulých letech byl zřízen vodovod a kanalizace, vyasfaltovány všechny komunikace po celé obci, zbudovány dlážděné chodníky. Obec je plně plynofikovaná a je zde rozveden i telefon.

V současné době probíhá dokončování rozsáhlé investiční akce Školního sportovního areálu v hodnotě díla více než dvaceti milionů korun, kde je již v provozu víceúčelová teleskopická krytá hala na míčové sporty, plavecký bazén se zázemím, sport-bar, masérna, kabiny pro oddíl kopané TJ Sokol a dvě tělocvičny. V areálu bude též posilovna, solárium a sauna s ochlazovacím bazénkem.

Dopravní obslužnost je celkem na dobré úrovni, zajišťována autobusovou dopravou jak firmami ČSAD, tak soukromým dopravcem z naší obce.

Sportovní areál
Areál se nachází přímo u státní silnice, vedle obecního úřadu. V provozu je od roku 2004, v současné době je možné navštívit:
•    Víceúčelová sportovní hala pro míčové sporty  s povrchem umělá tráva
•    Krytý bazén s celoročním provozem a teplotou vody 27-28°C
•    Sport-bar
•    Tělocvična s plovoucí podlahou a speciálním sportovním povrchem
•    Masáže
•    Pedikúra

Dále se plánuje zprovoznění sauny s ochlazovacím bazénkem, posilovny a solária.

Příroda a okolí
Nová Ves leží na vyvýšenině mezi řekami Jihlava a Oslava na rozhranní Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Povodí obou zmíněných řek je lemováno loukami a mnohými chatovými a rekreačními oblastmi.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.nova-ves.euweb.cz/index.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA