Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nové Bránice

Obec byla založena po bratrovražedné bitvě Čechů s Moravany u Loděnic na Pohořelicku dne 10. prosince 1185. Od založení do r. 1276 patřila osada klášteru Rosa Coeli (Růže nebeská) v Dolních Kounicích. Toho roku byly Bránice darovány příznivkyni kounického kláštera paní Mačce. Po její smrti r. 1306 si obec přisvojil klášter v Želivi se všemi náležitostmi. V r. 1594 byly Německé Bránice prodány pražskému klášteru na Strahově. Za 46000 zlatých byl statek Německé Bránice prodán r.1808 Josefu hraběti z Dietrichštejna.

Po jeho smrti r. 1858 vymřel tento rod po meči. Došlo k dělení majetku mezi jeho čtyři dcery. Nejstarší Terezie, provdaná za hraběte z Herberštejna, získala mimo jiné i Bránice. Od r. 1895 byl majitelem její syn Jan Josef hrabě z Herberštejna.

Znak obce - v modrém štítě vztyčená stříbrná radlice provázena dvěma zlatými liliemi, pod ní dolů obrácené zkřížené stříbrné vinařské nože. Nové Bránice jsou obcí s rozvíjející se produkcí vína. Svou polohou náleží do brněnské vinařské oblasti - Kounicka s typickými štěrkovými půdami, tradičně využívanými především pro produkci modrých odrůd jako Frankovka, Zweigeltrebe a André.

Přírodní podmínky jsou vhodné i pro intenzivní zemědělskou zelinářskou produkci, především v údolní nivě řeky Jihlavy.

V obci je dvoutřídní základní škola - v jedné budově s mateřskou školou, sokolovna.

Významné firmy:
Forman a Forman - pěstování a výroba vína, Trpělka, Oulehla - pěstování a výroba vína, Zoufalý - pěstování okurek, Horálek - výroba bramborových lupínků, Interia - výroba sádrových soch.

V obci je prodejna smíšeného zboží - Štolfová R., hostinec - U Formana.

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu obce http://mr.ivancice.cz/view.php?cisloclanku=2007010003, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA