Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ponětovice

Obec se nachází na historickém území někdejší Bitvy tří císařů, přesněji 2 km jihovýchodně od Šlapanic, 12 km východojihovýchodně od středu města Brna a 12 km západně od Slavkova.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1306. Název obce je odvozen od osobního jména Poněta či Poňata.

Zajímavosti
Prochází zde železniční trať Brno - Veselí nad Moravou.

Novou dominantou obce se stala kaple sv. Jana Nepomuckého. Její součástí je bývalá zvonice, k níž je kaple přistavěna.

Výraznou budovou v obci je škola, kde je dnes obecní úřad, knihovna a kulečníkový klub. Tento klub nese název Billard club Cerkom a hraje první kulečníkovou ligu v republice.

V blízkosti obce je rybník, na kterém se chovají divoké kachny, v rybníce se loví kapři, štiky sumci a jiné ryby. U rybníku je výletiště s parketem a občerstvením ve stánku "Šalina", a také fotbalové hřiště a hřiště na odbíjenou. Nákup čerstvých potravin je možný v obchodě u "Šenků", který vlastní obecní úřad.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.nasemorava.cz/obcedetail.asp?id=712, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA